Ana Sayfa Manşet 29 Haziran 2021 1829 Görüntüleme

Aktur AŞ Başkanı Doğan’dan Önemli Açıklamalar

Datça’da Bilgilendirme Toplantısı

Aktur AŞ Yönetim kurulu başkanı Fahrettin Doğan ve şirket yöneticileri Dilşat Andiç, Erdal Tüzel ve Turhan Altıparmak’la birlikte Datça Aktur’ u ziyaret ederek ortaklar ve kat malikleriyle bir araya geldi.
Genel Müdür Kadir Sevim’in de katıldığı bilgilendirme toplantısında başkan Doğan katılımcılara Aktur AŞ’nin hedeflerini, bugüne kadar yaptıklarını, yeni hamleleri ve yapılanmalar konusunda detaylı bir sunum yaptı.

Başkan Fahrettin Doğan yaklaşan seçimlerle ilgili olarak da bir dönem daha aday olacağını belirterek “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Ne başarılar sağladığımızı ve şirketi nereden alıp nereye getirdiğimizi biz biliyoruz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Önümüzdeki dönemde yeniden yapılanmada bir çok hamlemizi daha gerçekleştirip Aktur AŞ’nin kalkınmasına katkıda bulunmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Aktur AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Doğan, şirketin gerek Bodrum, gerekse Datça’da gerçekleştirdiği yatırımları ve önümüzdeki dönem için planladıkları hamleleri katılımcılara anlattı.

Başkan Doğan konuşmasında özet olarak şu görüşlere ve bilgilere yer verdi:

“Aktur AŞ olarak parasal yükümlülüklerin tamamını yerini getirdik. Geçmiş dönemle ilgili karşılaştığımız davalar daha yeni bitti ve ancak rahat nefes alabildik. Şirket yöneticiliğinde dikkatli olmak gerekiyor. Ayrıca siz ortakların dikkati daha da önemli. Özellikle sizi yönetecekleri seçerken daha dikkat etmelisiniz. Yoksa seçtiğiniz insanlar sizi batırabilir. İyi yönetici seçmezseniz ihmal ve kasıtla karşı karşıya kalabilirsiniz. Sizin için vereceğiniz sadece bir oydur ama bir aile babası gibi davranıp şirketi yönetmezler ise ülke için kazandırılmış böyle bir varlığa yazık olur.
Bu konuda size bir örnek vermek istiyorum. Biliyorsunuz Emayetaş önemli bir firma idi ancak iflas etti. İranlı bir iş adamı satın aldı. Onun bir sözünü unutmuyorum “İnsan fanidir, iflas anidir” Bir gecede iflas etti gitti. O nedenle bu konu çok hassas ve özen gerektiriyor. Bu konuda siz ortakların tercihi bu açıdan çok önem taşıyor.
Bugün 1 MİLYAR lira hatta daha üzerinde yapısal varlığı mevcut,50 yıllık birikim ve deneyimi olan dev bir şirketten söz ediyoruz. Sadece bu sene 200 milyon TL katma değer sağladık. Ayrıca ciddi bir mal varlığı mevcut şirketimizin. Yatırımlarımızı yaparken ilkemiz hiçbir kimsenin elini paraya değdirmemesi olmuştur. Akçeli konularda kimse dedikodu bile üretememiştir.”

GEÇMİŞ ACILARI TEKRAR YAŞAMAYALIM

11 yıldır Aktur AŞ başkanlığını yaptığını belirten Fahrettin Doğan adaylık konusunda son olarak “Akturun şirket kültürünü görerek yetişen arkadaşlarla devam edeceğiz .Birimiz ayrılınca bir diğeri gelecek. Aldığı tecrübe ve bilgileri geleceğe aktaracak. Bu bir bayrak yarışı gibidir. Burada yarattığımız değerleri ve bu cennet köşeleri gözümüz gibi korumalıyız. Onun için oy verirken çok dikkatli olalım.Vicdan ile karar verilsin. Sonuçta para sizin paranız. Geçmiş acıları tekrar yaşamayalım. Unutmayalım ki geçmişte yaşananlar olmasaydı bugün Aktur AŞ çok daha büyük bir şirket yapısına sahip olabilirdi.” şeklinde konuştu.

Başkan Fahrettin Doğan projelerini ve hedeflerini ise şöyle anlattı :

FİDELİO DİGİTAL ALT YAPI
1 milyon dolarlık bilgisayar alt yapısı oluşturduk. Dünyada öncü her büyük kuruluşun kullandığı bir digital yapılanma FİDELİO. Bir restaurantımızdan bir kola aldığınızda sistem içerisinde her yerde bu hareketi görebiliyorsunuz. Datça Kamping tesislerimizde de bu sistem kullanılacak. Bu sistem şirketimizde maddi ve manevi katkıda bulunacak.

BODRUM’DA BUTİK OTEL
Bir otel projemiz var Bodrum’da. Bu konuyla ilgili Versace ile görüştük. Bir butik otel orada yok. Böyle bir girişim Aktur’ un katma değerine büyük katkıda bulunur diye düşünüyoruz.

BİTEZ’DE ÇARŞI:ARASTA
Aktur Bitez’ de Arasta ismini verdiğimiz bir çarşı projemiz var. Burası sit alanı idi. Yapılaşma yoktu.3. dereceye indirip güçlendirme çalışmasıyla bir açık hava konsepti çarşı oluşturuyoruz.Bodrum yarımadasında bu ilk güçlendirme çalışmasıdır. Toplam 13 dükkan var. Ayrıca food court olacak ve İstanbul’un ünlü mekanı Köşebaşı da burada yerini alacak.

RESTAURANTLARIN İŞLETMESİ AŞ’YE
Kiralama süresi dolan restaurantları bundan sonra çalıştırmayı biz planlıyoruz. Bu konuda edindiğimiz deneyim büyük.73.000 geceleme yapıyoruz. İnsanları plajlarda ve lokantalarda ağırlıyoruz. Bu yeteneğimiz var ve bunu kullanmak istiyoruz .Maliyetine hizmet veriyoruz ki bu da ortaklar, sakinler ve ziyaretçilerimiz için çok uygun ve tercih nedeni. Kiralayan kişi kar amacı güdüyor doğal olarak .Biz fark yaratıyoruz.

TEMETTÜ KONUSU
Temettüler yüzde 5 katlıyor dedik. Bu dönem sonunda asgari 6 veya 7 kat verebilme şansımız var. Ancak yatırım olarak devam etmemiz gereken yapılması gereken işler var. Örneğin residancelar konusu. Çok kalitesiz üretilmişler. İçlerini yeniden restore ederek düzelttik.

KAMPİNG ALANI 48 YIL DAHA ŞİRKETTE

Orman çok önemli.2022 de kiralama zamanı dolan yerler var. Kullanım amaçları değişmiş yerler var. Ona göre davranmak değişiklik yapmak lazım. Kampingin bulunduğu alanın kiralanmasını 48 sene uzattık. Şimdi birlik beraberlik zamanı. Şirket olarak da beceririz kimse merak etmesin.

KADİR SEVİM’DEN ÖNEMLİ BİLGİLER

Bilgilendirme toplantısında söz olan Aktur AŞ Genel Müdürü Kadir Sevim de önemli konuların altını çizerek ortaklara yapılan çalışmalarla ilgili bazı detaylar sundu. Kadir Sevim “Küçük Koy’ da büfe-tuvalet-duşların bulunduğu alanın kiralanması konusunda son noktaya gelindi. Konu en son imza aşamasında Cumhurbaşkanı’nın önünde. Antik Barın bulunduğu 6 bin metrekare alanın kiralanması için gerekli müracaatlar yapıldı. Aktur’ un içinde bulunan bir çok alan için dışarıdan talepler var. Hepsini geri püskürtmeye çalışıyoruz. Her gelişmeyi adım adım takip ediyoruz. Tüm ortaklarımız ve sakinlerimiz müsterih olsunlar” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

Aktur’a yakışmıyor

Aktur’a yakışmıyor

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster