Ana Sayfa Gündem, Manşet 1 Temmuz 2022 759 Görüntüleme

Aktur A.Ş’den site yönetimine açıklama

Aktur A.Ş Yönetimi Datça Aktur sitesinde yaşanan gelişmeler ve merak edilen sorularla ilgili detaylı bir açıklama yaptı.

İşte o açıklama:

Yeni bir sezona hazırlandığımız bu günlerde Datça Aktur sitemizde güzel bir yaz geçirmemiz adına çalışmalarımız sürerken yaratılan bilgi kirliliği ve algı yöntemleri ile ortaya çıkan gereksiz gerginlikler tüm kat maliklerimiz ve ortaklarımızı üzmektedir.

Pazar yerinin yasaların amil hükümlerine göre yönetilememesi üzerine maliye tarafından yapılan denetim sonunda sorumlu birime (Site Yönetimi) usulsüzlük cezası kesileceği kesinleşmesi üzerine ve işletmeci birimin sorunları gidereceği yönde bir çalışma yapmadığı, konuya gerekli hassasiyetle yaklaşmadığı görülmüştür. Bu nedenle Aktur’un tarihinde ilk kez yaşanan bu kaotik ve hukuksuz ortamın tekrarlanması ve mağduriyetin giderilmesi adına pazar yerinin geçici bir süre için Aktur AŞ: denetiminde işletilmesine karar verilmiştir.

Neticede oluşan bu keyfiyet AŞ. tarafından noter kanalı ile site yönetimine bildirilmiştir.

Bunun üzerine site yönetimi nedensiz ve mesnetsiz bir şekilde pazar yerindeki tezgahlara el koyarak; hem pazarcıları hem de sakinlerimizi mağdur ettiği gibi bir kamu hizmetine de engel olmuştur.

Bu gelişme akabinde şirketimiz girişimde bulunarak pazar yeri düzenlemesini gerçekleştirmiş ve Türkiye’nin her bölgesinde kullanılan standart modern tezgahları ivedilikle pazar yerinde kullanıma hazır hale getirmiştir.

Bu hızlı ve akılcı çözüm anlayışı karşısında site yönetimi daha önce maliyeti pazarcılar tarafından karşılandığı için, aslında pazarcıların sahibi olduğu tezgahlar elinde kaldığından ne yazık ki bir kez daha gerçekleri çarpıtma yoluna giderek, sürekli uyguladığı farklı gündem yaratma politikasını sahneye koymaya teşebbüs etmiştir.

Seralarda plastik altında yetişen, tarladan pazara kadar plastik sandıklarla günlerce seyahat eden, plastik poşetlerle market ve pazar yerinden evlere taşınan ürünlerin, sadece Aktur pazarında plastik ile karşılaşmış havası yaratılmasının dayanağı olmadığı gibi kasıt içerdiği aşikardır.

Oysa ki şirketimiz tarafından pazar yerinde kullanıma sokulan tezgahlar tüm Türkiye standartlarına uygun olan ve ülkenin dört bir yanında güvenle kullanılan ,UV ışınlarına dayanıklı, anti bakteriyel ve kanserojen olmayan maddeden üretilmiştir.

Türkiye’de pazar yerlerinden birinci derecede sorumlu kamu otoritesi olan belediyelerin izni dahilinde kullanılmaktadır. Takdir edilmesi gerekir ki belediye gibi halk ve tüketici sağlığını düşünen kurumların onayından geçmiş ürünlerdir. Bu nedenle şirketimiz gerekli tüm araştırmaları ve incelemeleri yaptıktan sonra bu standart ürünleri kullanıma hazır etmiştir.

Görüldüğü üzere site yönetimi düştüğü hatalı yolu fark etmesine karşılık yanlış yöntemler ve yanlış bilgilerle Aktur sakinlerini yönlendirip algı yaratıp yanlış yollarla kendince haklı olma çabası içerisindedir.

Şirket siteye imkanlar ölçüsünde yardım etmektedir. Yakın zamanda site yönetimince mali durumlarının müsait olmadığını şirketimize belirtmeleri üzerine orman idaresine ödenecek 150.000 TL’ye yakın bir borç tarafımızdan ödenmiştir. Bunun sonucu Aktur sakinlerinin devletten kiraladığı yerlerin kullanım hakları kaybedilmemiştir.

Sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaz geçirmeniz dileği ile gönül rahatlığı içinde hiç bir dedikoduya kulak asmadan pazar yeriyle ilgili yaratılan algı yöntemlerine itibar edilmemesini rica ederiz.

AKTUR A.Ş YÖNETİMİ

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

Yeni yılda yeni soluk

Yeni yılda yeni soluk

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster